JAK ROZPOZNAĆ SZTUCZNĄ SKÓRĘ?

 

Zima w końcu nas opuściła i zaczął się kolejny sezon – dla wielu z was jest to czas na nowe zakupy i odświeżenie garderoby oraz dodatków, w tym galanterii skórzanej. Jak zatem ustrzec się przed felernym zakupem bubla, który być może nie dotrwać nawet do końca sezonu?

ARTLEDER produkcja galanterii skórzanej

 Przypominamy wam zatem nasz artykuł o kupowaniu skóry – http://blog.artleder.pl/?p=1 . Znajdziecie tam kilka przydatnych informacji na co zwrócić uwagę, bez konieczności podpalania produktu [tego mogłaby nie zrozumieć ochrona sklepu] 🙂

Przypominamy nasz dekalog kupowania 😉

 

1. brak widocznych odsłoniętych kantów lub brak widocznego spodu skóry.

 

2. kanty zamalowane w sposób bardzo gładki ,"gumowaty", nie pozwalający na rozpoznanie ilości warstw.

 

3. materiał idealny pod względem faktury, koloru, wzoru – tu możemy mieć skórę tłoczoną, ale wtedy zawsze znajdzie się jakieś miejsce różniące się od reszty [z kolei skóra powlekana czyli połączenie skóry naturalnej i powłoki z plastiku tez nie jest dobrym rozwiązaniem].

 

4. zbyt niska cena – pasek za 9,99zł czy torba za 54zł raczej nie są ze skóry naturalnej.

 

5. na metce mamy informacje typu: "zawiera skórę naturalną", "w skład wchodzi skóra naturalna", itp.

 

6. przepisy mówią, że jeśli w produkcie tylko część stanowi skóra naturalna sprzedawca ma już prawo do zamieszczenia informacji o tym, jakoby produkt był skórzany. ZAWSZE PYTAJMY W JAKIM PROCENCIE ZAWIERA SKÓRĘ NATURALNĄ? Na to pytanie musi już odpowiedzieć dokładnie.

 

7. pytajmy z jakiej skóry wykonano produkt [dwoina, lico, skóra cielęca, bydlęca, świńska, jucht, nubuk..etc.] – brak znajomości surowca zasugeruje nam, że produkt jest syntetykiem.

 

8. waga – zwłaszcza w torbach czy teczkach – produkt ze sztucznej skóry jest zazwyczaj lżejszy, nawet od tych ze skórek cienkich, cielęcych [które zresztą stosuje się głównie do rękawiczek czy portfelików]. Torba ważąca 30dkg raczej skóry "na oczy nie widziała" ;/

 

9. pytajmy o metody konserwacji – sugestia przecierania wilgotną od WODY szmatką to otwarte przyznanie się do fałszu. Syntetyki lubią wodę i spraye, skóra tłuszcz – oliwki i pasty. Wyjątek stanowią skóry zamszowe, które należy czyścić miękką szczoteczką.

 

10. PAMIĘTAJ, TOWAR ZAWSZE MOŻESZ ZWRÓCIĆ, JEŚLI NIE JEST TYM CO CI ZASUGEROWANO PRZY SPRZEDAŻY!