JAK ROZPOZNAĆ SZTUCZNĄ SKÓRĘ?

 

Zima w końcu nas opuściła i zaczął się kolejny sezon – dla wielu z was jest to czas na nowe zakupy i odświeżenie garderoby oraz dodatków, w tym galanterii skórzanej. Jak zatem ustrzec się przed felernym zakupem bubla, który być może nie dotrwać nawet do końca sezonu?

ARTLEDER produkcja galanterii skórzanej

 Przypominamy wam zatem nasz artykuł o kupowaniu skóry – http://blog.artleder.pl/?p=1 . Znajdziecie tam kilka przydatnych informacji na co zwrócić uwagę, bez konieczności podpalania produktu [tego mogłaby nie zrozumieć ochrona sklepu] 🙂

Przypominamy nasz dekalog kupowania 😉

 

1. brak widocznych odsłoniętych kantów lub brak widocznego spodu skóry.

 

2. kanty zamalowane w sposób bardzo gładki ,"gumowaty", nie pozwalający na rozpoznanie ilości warstw.

 

3. materiał idealny pod względem faktury, koloru, wzoru – tu możemy mieć skórę tłoczoną, ale wtedy zawsze znajdzie się jakieś miejsce różniące się od reszty [z kolei skóra powlekana czyli połączenie skóry naturalnej i powłoki z plastiku tez nie jest dobrym rozwiązaniem].

 

4. zbyt niska cena – pasek za 9,99zł czy torba za 54zł raczej nie są ze skóry naturalnej.

 

5. na metce mamy informacje typu: "zawiera skórę naturalną", "w skład wchodzi skóra naturalna", itp.

 

6. przepisy mówią, że jeśli w produkcie tylko część stanowi skóra naturalna sprzedawca ma już prawo do zamieszczenia informacji o tym, jakoby produkt był skórzany. ZAWSZE PYTAJMY W JAKIM PROCENCIE ZAWIERA SKÓRĘ NATURALNĄ? Na to pytanie musi już odpowiedzieć dokładnie.

 

7. pytajmy z jakiej skóry wykonano produkt [dwoina, lico, skóra cielęca, bydlęca, świńska, jucht, nubuk..etc.] – brak znajomości surowca zasugeruje nam, że produkt jest syntetykiem.

 

8. waga – zwłaszcza w torbach czy teczkach – produkt ze sztucznej skóry jest zazwyczaj lżejszy, nawet od tych ze skórek cienkich, cielęcych [które zresztą stosuje się głównie do rękawiczek czy portfelików]. Torba ważąca 30dkg raczej skóry "na oczy nie widziała" ;/

 

9. pytajmy o metody konserwacji – sugestia przecierania wilgotną od WODY szmatką to otwarte przyznanie się do fałszu. Syntetyki lubią wodę i spraye, skóra tłuszcz – oliwki i pasty. Wyjątek stanowią skóry zamszowe, które należy czyścić miękką szczoteczką.

 

10. PAMIĘTAJ, TOWAR ZAWSZE MOŻESZ ZWRÓCIĆ, JEŚLI NIE JEST TYM CO CI ZASUGEROWANO PRZY SPRZEDAŻY!

 

3 komentarze do “JAK ROZPOZNAĆ SZTUCZNĄ SKÓRĘ?”

 1. Witam! Bardzo przydatny art., jednak nadal jestem w kłopocie. Chcę kupić torebkę na stronie TABLICA – torebka ze skóry czarna GMV – gładka skóra łączona z węzową skórką. Sprzedawca pisze, że jest to naturalna skóra, torebka kupiona w Niemczech, cena 150 zl /do negocjacji/. Ale jaka jest gwarancja, że jest to skóra naturalna? Samo hasło „skóra” niczego mi nie gwarantuje, o co mam wi ec sprzedawcę zapytać / metki nie ma bo torebka jest lekko używana/.? Proszę mi podpowiedzieć co mam robić.Pzdr. Anna

  • Witam.
   Byłbym bardzo ostrożny przy takich zakupach.
   Pomijam cenę ale reszta też jest podejrzana. Prowadzimy firmę trzydzieści lat i do tej pory nie spotkaliśmy się z pojęciem; ” skóra GMV”
   Owszem mogą być skóry ; bydlęce ,świńskie , cielęce , kozie ale na pewno nie „GMV”
   Również moje wątpliwości budzi stwierdzenie : skóra gładka połączona z wężową.
   Nie wchodząc w to co sprzedający rozumie pod pojęciem skóra gładka( gładka to znaczy jaka ? prasowana na lustro, na szewro – jaka?) to informacja że jest to łączenie z skórą wężowa jest mocno niewiarygodne( być może imitującą skóry wężowej) .
   Skóry z węży są cienkie i nadają się przede wszystkim na galanterię skórzaną.
   W torebkach używa się najczęściej ich imitacji uzyskanych poprzez przetłoczenie naturalnej skóry lub tworzyw sztucznych .
   Prawdziwa skóra skóra wężowa jest dość droga i na pewno nie w takich cenach
   Zalecam aby Pani zapytała o możliwość zwrotu wyrobu jeżeli nie spełni oczekiwań .
   Zapraszam do dalszej korespondencji.

   ARTLEDER

Dodaj komentarz