Zima w końcu nas opuściła i zaczął się kolejny sezon – dla wielu z was jest to czas na nowe zakupy i odświeżenie garderoby oraz dodatków, w tym galanterii skórzanej. Jak zatem ustrzec się przed felernym zakupem bubla, który być może nie dotrwać nawet do końca sezonu?
Przypominamy wam zatem nasz artykuł o kupowaniu skóry – http://blog.artleder.pl/?p=1 . Znajdziecie tam kilka przydatnych informacji na co zwrócić uwagę, bez konieczności podpalania produktu [tego mogłaby nie zrozumieć ochrona sklepu] 🙂
Przypominamy nasz dekalog kupowania 😉
1. brak widocznych odsłoniętych kantów lub brak widocznego spodu skóry.
2. kanty zamalowane w sposób bardzo gładki ,"gumowaty", nie pozwalający na rozpoznanie ilości warstw.
3. materiał idealny pod względem faktury, koloru, wzoru – tu możemy mieć skórę tłoczoną, ale wtedy zawsze znajdzie się jakieś miejsce różniące się od reszty [z kolei skóra powlekana czyli połączenie skóry naturalnej i powłoki z plastiku tez nie jest dobrym rozwiązaniem].
4. zbyt niska cena – pasek za 9,99zł czy torba za 54zł raczej nie są ze skóry naturalnej.
5. na metce mamy informacje typu: "zawiera skórę naturalną", "w skład wchodzi skóra naturalna", itp.
6. przepisy mówią, że jeśli w produkcie tylko część stanowi skóra naturalna sprzedawca ma już prawo do zamieszczenia informacji o tym, jakoby produkt był skórzany. ZAWSZE PYTAJMY W JAKIM PROCENCIE ZAWIERA SKÓRĘ NATURALNĄ? Na to pytanie musi już odpowiedzieć dokładnie.
7. pytajmy z jakiej skóry wykonano produkt [dwoina, lico, skóra cielęca, bydlęca, świńska, jucht, nubuk..etc.] – brak znajomości surowca zasugeruje nam, że produkt jest syntetykiem.
8. waga – zwłaszcza w torbach czy teczkach – produkt ze sztucznej skóry jest zazwyczaj lżejszy, nawet od tych ze skórek cienkich, cielęcych [które zresztą stosuje się głównie do rękawiczek czy portfelików]. Torba ważąca 30dkg raczej skóry "na oczy nie widziała" ;/
9. pytajmy o metody konserwacji – sugestia przecierania wilgotną od WODY szmatką to otwarte przyznanie się do fałszu. Syntetyki lubią wodę i spraye, skóra tłuszcz – oliwki i pasty. Wyjątek stanowią skóry zamszowe, które należy czyścić miękką szczoteczką.
10. PAMIĘTAJ, TOWAR ZAWSZE MOŻESZ ZWRÓCIĆ, JEŚLI NIE JEST TYM CO CI ZASUGEROWANO PRZY SPRZEDAŻY!
Witam! Bardzo przydatny art., jednak nadal jestem w kłopocie. Chcę kupić torebkę na stronie TABLICA – torebka ze skóry czarna GMV – gładka skóra łączona z węzową skórką. Sprzedawca pisze, że jest to naturalna skóra, torebka kupiona w Niemczech, cena 150 zl /do negocjacji/. Ale jaka jest gwarancja, że jest to skóra naturalna? Samo hasło „skóra” niczego mi nie gwarantuje, o co mam wi ec sprzedawcę zapytać / metki nie ma bo torebka jest lekko używana/.? Proszę mi podpowiedzieć co mam robić.Pzdr. Anna
Witam.
Byłbym bardzo ostrożny przy takich zakupach.
Pomijam cenę ale reszta też jest podejrzana. Prowadzimy firmę trzydzieści lat i do tej pory nie spotkaliśmy się z pojęciem; ” skóra GMV”
Owszem mogą być skóry ; bydlęce ,świńskie , cielęce , kozie ale na pewno nie „GMV”
Również moje wątpliwości budzi stwierdzenie : skóra gładka połączona z wężową.
Nie wchodząc w to co sprzedający rozumie pod pojęciem skóra gładka( gładka to znaczy jaka ? prasowana na lustro, na szewro – jaka?) to informacja że jest to łączenie z skórą wężowa jest mocno niewiarygodne( być może imitującą skóry wężowej) .
Skóry z węży są cienkie i nadają się przede wszystkim na galanterię skórzaną.
W torebkach używa się najczęściej ich imitacji uzyskanych poprzez przetłoczenie naturalnej skóry lub tworzyw sztucznych .
Prawdziwa skóra skóra wężowa jest dość droga i na pewno nie w takich cenach
Zalecam aby Pani zapytała o możliwość zwrotu wyrobu jeżeli nie spełni oczekiwań .
Zapraszam do dalszej korespondencji.
ARTLEDER
Takie artykuł to ja rozumiem. Żeby jeszcze klienci zrozumieli, że dają pracę wtedy jeżeli kupują produkty Polskie i tylko i wyłącznie Polskie